Postup opravy – pohasínání kontrolek přístrojového panelu, vozidlo nestartuje

Použité moduly

 • SPVG dříve SuperVAG
 • Aktuální předplatné

Typy vozidel

 • Audi A3 – 8L1
 • Ostatní vozidla s klíčovým startováním.

Použití

 • Pro diagnostiku vadné spínací skříňky + oprava

Poznámky

 • V našem případě u vozidla při zapnutém zapalování pohasínali kontrolky a při zařazení zpátečky kontrolky zhasli(vozidlo mělo manuální převodovku). Vozidlo někdy nestartovalo, pouze točil startér. V případě že vozidlo na několikátý pokus nastartovalo, tak při zařazení zpětného chodu motor zhasl.
 • Objevovala se chyba komunikace mezi ŘJ.

Upozornění

 • Postup opravy je pouze pro konkrétní případ, v ostatních případech se může postup lišit.

Postup

 1. Zkontrolujte napětí baterie, mělo by být alespoň 12V, popřípadě připojte vozidlo na nabíječku.
 2. Demontujte kryt pod volantem a ostatní oplastovaní, aby jste se dostali k přepínači spínací skříňky.
 3. Vemte si žárovkovou zkoušečku s žárovkou 5/21/55W a jeden kontakt připojte na kostřící bod vozidla a druhý kontakt na svorku 15 Spínače.
 4. Otočte klíček a sledujte jestli se žárovka rozsvítí. (My jsme použili žárovku 12V 5W a nám svítila jen velmi slabě a kontrolky na přístrojovém panelu pouze problikly).
 5. Připojte diagnostiku a proveďte funkci „Automatický test závad”. (Nejspíš diagnostika nevybere vozidlo a nespojí se s žádnou ŘJ).
 6. Vemte si krátký vodič osazený elektrikářskými jehlami a propojte Svorku 30 a 15 přes zapojený konektor spínací skříňky. Rozsvítí se jak kontrolky, tak žárovka na 100% intenzitu.
 7. Poté opět připojte diagnostiku a proveďte funkci „Automatický test závad”. (Nám začala diagnostika plně komunikovat se všemi ŘJ, které se nachází ve vozidle a vozidlo nastartovalo. Tím jsme si vyloučili závadu v kabeláži, snímači nebo vadu v některé z ŘJ).
 8. Pokračujte výměnou přepínače spínací skříňky. Při výměně není nutné demontovat celý zámek volantu. Demontujte šroubky (označené na foto červeným kroužkem) a vyměňte samotný spínač.
 9. Po výměně připojte konektor k přepínači, otočte klíč zda vše funguje v pořádku.
 10. Po dokončení opravy spusťte funkci „Automatický test závad” a proveďte mazání pamětí závad ve všech ŘJ.Po dané opravě vozidlo startuje a závady se neopakují, vozidlo opraveno  🙂
SELECT LANGUAGE