Výměna brzdových destiček na vozidlech s elektronickou parkovací brzdou

Použité moduly

 • SPVG dříve SuperVAG
 • Aktuální předplatné

Typy vozidel

 • Volkswagen Passat, B6/B7, r.v. 2005 – 2014
 • Volkswagen Passat, B8, r.v. 2014-
 • Audi A6, 4F, r.v. 2005-2011
 • Audi A6 4G, r.v. 2011-2018

Použití

 • Pro výměnu brzdového obložení zadní nápravy.

Poznámky

 • Ovládání parkovací brzdy může ovládat ŘJ parkovací brzdy (53) nebo ŘJ elektronika brzd ABS (03). Např.: U Volkswagen Passat, B6/B7, r.v. 2005 – 2014 má parkovací brzda samostatnou ŘJ, ale u Volkswagen Passat, B8, r.v. 2014 – je ovládaná parkovací brzda z ŘJ ABS, která má v sobě integrovanou ŘJ parkovací brzdy.
 • Jestliže si nejste jistí, jak otevřít brzdové čelisti. Proveďte kompletní automatický test závad. Uložte si výsledek testu a zkontrolujte zda se v něm nachází ŘJ elektronické parkovací brzdy (53).
 • Jestliže ano, navažte komunikaci s danou ŘJ a a postupujte podle postupu. Jestliže se v automatickém testu závad nenachází ŘJ parkovací brzdy, tak je parkovací brzda ovládaná z ŘJ ABS (03).

Upozornění

 • Postup se může lišit dle modelu vozidla.           

Postup 1 – pomocí komfortní funkce

 1. Připojte diagnostiku do vozidla a navažte komunikaci s příslušnou ŘJ, která ovládá parkovací brzdu, viz. poznámky.
 2. Spusťte komfortní funkci „Otevření čelistí elektronické parkovací brzdy”.
 3. Po spuštění komfortní funkce se řiďte pokyny programu. Např.:
 4. Po potvrzení „OK”  zajedou zadní brzdové pístky. (Jde slyšet zvuk elektromotoru v brzdovém třmenu).
 5. Nyní vyměňte brzdové obložení.
 6. Po výměně brzdového obložení spusťte komfortní funkci „Zavření čelistí elektronické parkovací brzdy”.
 7. Po spuštění komfortní funkce vyjedou zadní brzdové pístky a přitáhnou brzdové destičky k brzdovému kotouči. (je opět možné slyšet zvuk elektromotoru v brzdovém třmenu).
 8. Některé ŘJ nabízí funkci „Základní nastavení čelistí elektronické parkovací brzdy”. Po zavření čelistí parkovací brzdy, proveďte základní nastavení parkovací brzdy.
 9. Poté je výměna brzdového obložení dokončena.

Postup 2 – pomocí základního nastavení   

 1. Připojte diagnostiku do vozidla a navažte komunikaci s příslušnou ŘJ, která ovládá parkovací brzdu, viz. poznámky.
 2. V menu základních funkcí vyberte ikonku „Základní nastavení” a vyberte funkci „Režim výměny brzdových destiček zahájit” a potvrďte „OK”. (název funkce se může mírně lišit).
 3. Po spuštění funkce zajedou zadní brzdové pístky a zobrazí se text „běží”. Po úplném zajetí brzdových pístků se zobrazí text „Byl dokončen” (je možné slyšet zvuk elektromotoru v brzdovém třmenu).
 4. Nyní vyměňte brzdové obložení.
 5. Po výměně brzdového obložení v menu základních funkcí vyberte ikonku „Základní nastavení” vyberte funkci „Režim výměny brzdových destiček ukončen” a potvrďte „OK”. (název funkce se může mírně lišit).
 6. Po spuštění komfortní funkce vyjedou zadní brzdové pístky a zobrazí se text „běží”, přitáhnou se brzdové destičky k brzdovému kotouči. Po úplném vyjetí brzdových pístků se zobrazí text „Byl dokončen”. (je opět možné slyšet zvuk elektromotoru v brzdovém třmenu).
 7. Některé ŘJ nabízí funkci „Základní nastavení čelistí elektronické parkovací brzdy”. Po zavření čelistí parkovací brzdy, proveďte základní nastavení parkovací brzdy. Jestliže funkci ŘJ nabízí, bude zobrazena v „Základním nastavení”.
 8. Poté je výměna brzdového obložení dokončena.

                                                            

 

SELECT LANGUAGE