Vypnutí systému START/STOP EDC17/SIMOS

Použité moduly
Aktuální předplatné

Kdy používat
Funkce slouží pro testovací účely k dočasné deaktivaci systému Start/Stop

Aplikace na vozech

  •  Škoda Octavia III 5E, Škoda Superb III
  • Volkswagen Golf VII 5G, Touran, Tiguan, Scirocco
  • Audi A4/A5/Q5/A6/A7/Q7

Popis
Systém START-STOP byl byla vyvinuta z důvodu zavedení přísnějších emisních limitů, které vedou k hledání opatření snižující spotřebu paliva a výfukových emisí. Systém START-STOP, který při zastavení vozidla automaticky vypne motor. Při rozjetí vozidla se systém automaticky spustí a řidič nemusí vozidlo znovu startovat pomocí klíče v zapalování.

Snížení spotřeby se dosáhne tím, že se automaticky vypne motor při zastavení vozidla. K jeho automatickému spuštění dojde na požadavek řidiče na opětovný rozjezd. Opětovná aktivace systému se uskuteční po rozjezdu vozidla. Pokud vozidlo jede alespoň 3 km/h po dobu přibližně čtyř sekund, tak se právě systém aktivuje.

Samotná funkce systému START-STOP je integrována v softwaru řídicí jednotky motoru. START-STOP je určen pro motorizace 1,2l/55 kW a 1,6 l/77 kW se systémem vstřikování paliva common rail. V současné době je možné najít tuto funkci u dalších motorizací, zejména u benzínových motorů se vstřikováním paliva TSI a dalších motorizací vznětových agregátů.

Vypnutí funkce Start Stop diagnosticky
Navažte komunikaci s řídicí jednotkou Diagnostické rozhraní datové sběrnice CAN (19).
Vyberte funkci Deaktivace Start/stop
Pro kontrolu můžete vyvolat funkci Nastavení parametrů Start/stop. Zde zkontrolujete hodnoty (START/STOP AKTIVOVANÝ – 7,6V   START/STOP DEAKTIVOVANÝ – 12,1V)  a podmínky pro spuštění Start/stop tak, aby nedocházelo k jeho aktivaci.

SELECT LANGUAGE